Fra: 24-04-2019 til: 24-04-2019
Udgående post
 
Afsender/modtagerEmneBrevdatoSagsnrDokumentnr
LægemiddelstyrelsenBesked om godkendt handlingsplan om lægemiddelovervågning23-04-20191702951890754
Region SyddanmarkForslag til dato for Sundheds- og Ældreministeriets besøg på kvalitetsfondsbyggeriet i Kolding23-04-20191800399891457
Region SyddanmarkBesøg på kvalitetsfondsbyggeriet i Kolding24-04-20191800399892907
Esbjerg KommuneVedr. uforbrugte midler fra 2018 der søges overført til 2019 - Værdighedsmilliarden og puljen til en bedre bemanding i ældreplejen23-04-20191800772891446
Fredensborg KommuneSvar på overførselsanmodning vedr. restbeløb for 2018-tilskud fra Fredensborg Kommune - Værdighedsmilliarden og puljen til en bedre bemanding i ældreplejen23-04-20191800776891534
Herlev KommuneSvar på overførselsanmodning vedr. restbeløb for 2018-tilskud fra Herlev Kommune - Midlerne til en mere værdig ældrepleje mv.23-04-20191800798891403
Hørsholm KommuneSvar på overførselsanmodning vedr. restbeløb for 2018-tilskud fra Hørsholm Kommune - Puljen til en bedre bemanding i ældreplejen23-04-20191800810891492
Rudersdal KommuneSvar på overførselsanmodning vedr. restbeløb for 2018-tilskud fra Rudersdal Kommune - Puljen til en bedre bemanding i ældreplejen23-04-20191800844891507
Syddjurs KommuneSvar på overførselsanmodning vedr. restbeløb for 2018-tilskud fra Syddjurs Kommune - Værdighedsmilliarden og puljen til en bedre bemanding i ældreplejen23-04-20191800856891434
Sønderborg KommuneSvar på overførselsanmodning vedr. restbeløb for 2018-tilskud fra Sønderborg Kommune - Værdighedsmilliarden og puljen til en bedre bemanding i ældreplejen23-04-20191800857891517
Vesthimmerlands KommuneSvar på overførselsanmodning vedr. restbeløb for 2018-tilskud fra Vesthimmerland Kommune - Puljen til en bedre bemanding i ældreplejen23-04-20191800865891376
Aalborg KommuneSvar på overførselsanmodning vedr. retsbeløb for 2018-tilskud fra Aalborg Kommune - Puljen til en bedre bemanding i ældreplejen23-04-20191800870891386
Børne- og SocialministerietYderligere bemærkninger til udkast til pjece om børn i overgange23-04-20191806162892663
Udlændinge- og IntegrationsministerietOpdateret bidrag til besvarelse af UUI alm. del - spm. 11923-04-20191809597890546
 Svar på henvendelse vedr. lægemiddelskadesag23-04-20191809665891120
Børne- og SocialministerietRykker BSM for bidrag vedr. sundhedspersoners underretningspligt24-04-20191810163892584
OUH Odense universitetshospitalSvar på rykker vedr. henvendelse om sundhedspersoners underretningspligt24-04-20191810163891839
Rigshospitalet - BlegdamsvejSvar på henvendelse om national strategi for fødselsdepressioner23-04-20191810323891128
UdenrigsministerietMinisteriets svar på høring over rapport om implementering af Beijing Platform for Action on gender equality and empowerment of women12-04-2019SJ-STD-DEPILJ887931
BeskæftigelsesministerietAnmodning om overtagelse af henvendelse om jobcentre24-04-20191900078891961
BeskæftigelsesministerietAnmodning om overtagelse af henvendelse om kontanthjælp24-04-20191900078891834
BeskæftigelsesministerietOversendelse af borgerhenvendelse om jobcentre24-04-20191900078891946
Kirkens KorshærForeløbigt svar på invitation: Mød os i Kirkens Korshær24-04-20191900081891983
Hvidovre HospitalForeløbigt svar på invitation til oplæg ved symposiet: "En dag om moderne behandling af knæartrose"24-04-20191900082891851
 Svar på henvendelse vedr. sundhedsreformen23-04-20191900945890667
 Svar på henvendelse om sundhedsreformen23-04-20191900945890722
 Svar på henvendelse vedr. sundhedsreformen23-04-20191900945890900
 Svar på henvendelse vedr. sundhedsreformen23-04-20191900945890844
 Svar på henvendelse vedr. sundhedsreformen23-04-20191900945890743
 Svar på henvendelse vedr. sundhedsreformen23-04-20191900945890785
 Svar på henvendelse vedr. HPV-vaccination til drenge over 12 år23-04-20191900955891501
 Svar på henvendelse vedr. sproglige fejl på hjemmeside sendt til postadresse22-03-20191900968862705
Københavns UniversitetSvar på henvendelse om forskning og sundhedsreformen24-04-20191901038892148
Region HovedstadenReservestrategi fra Universitetshospital Køge til inspiration24-04-20191901269892679
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 52824-04-20191901907891909
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 52724-04-20191901907891916
 Svar på henvendelse om brug af speciallæger i forsikringssager23-04-20191901985891041
 Svar på henvendelse vedr. sundhedsreformen23-04-20191902105891290
 Svar på henvendelse vedr. sygdomsforløb24-04-20191902153892067
Ontario Ministry of Health and Long-Term CareSvar på henvendelse fra Ontario Ministry of Health and Long-Term Care vedr. sundhedsreformen04-03-20191902332845773
LäkemedelsverketSvar til Läkemedelsverket vedr. Schengen-attester for medicinsk cannabis23-04-20191902537890794
Danske TandplejereSvar på henvendelse vedr. sundhedsreformen23-04-20191902598891070
 Svar på henvendelse vedr. patientskadeforsikring i forbindelse med virket som læge23-04-20191902631891147
 Besvarelse af henvendelse om brystkræftscreeningsprogrammet24-04-20191902657892870
 Svar på henvendelse vedr. gratis HPV-vaccine til drenge23-04-20191903318890474
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 73624-04-20191903402891860
WHO´s Regionalkontor for EuropaSvar på henvendelse fra WHO/Europe regionaldirektør om RC6915-04-20191903409888723
Styrelsen for PatientklagerForespørgsel vedr. antallet af klager efter lov om anvendelse af tvang ved somatisk behandling af varigt inhabile24-04-20191903433892048
 Svar på henvendelse vedr. HPV-vaccine til drenge23-04-20191903525890463
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 76524-04-20191903630891991
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 76424-04-20191903630891995
JustitsministerietMail til JM: Anmodning om bidrag til besvarelse af henvendelse vedr. fortolkning af erstatningsansvarsloven23-04-20191903674890918
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 79324-04-20191903826892168
Økonomi- og IndenrigsministerietTil ØIM: Vedr. faktaark om sundhedsreformen25-03-20191903946892890
 Kvittering for anmodning om aktindsigt vedr. ny model for tandplejen23-04-20191903998891535
 Bemærkning til kvittering for anmodning om aktindsigt vedr. ny model for tandplejen23-04-20191903998891536
FinansministerietSvar på henvendelse om Min Forløbsassistent og Nordic Health Lab11-04-20191904019892120
FinansministerietSupplerende svar vedr. henvendelse om Min Forløbsassistent og Nordic Health Lab11-04-20191904019892121
Region HovedstadenForespørgsel om dato for besøg på Nyt Hospital Hvidovre24-04-20191904030892395
Region HovedstadenTidspunkter for besøg på Nyt Hospital Hvidovre24-04-20191904030892394